Kemal Özcan'la Tatlı Bir Yolculuk

image

Yılların verdiği deneyim ve tecrübeyle, sadece dünyanın değişik yerlerinde görebileceğiniz çikolata ve pastaları yerli ürünler kullanarak ülkemizde üretmek, pasta ve çikolata alanında size harika tatlar sunmak amacındayız. Firma anlayışı olarak kendimizi endüstriyel ürünler üreten bir fabrika ya da üretim hane gibi görmüyoruz. Bu işi severek yapan alanında uzman, profesyonelleşmiş ve yaptığı işe heyecanla bağlı insanlardan oluşan bir kadroya sahibiz.


Mengen Anadalu Aşçılık Meslek Lisesinden mezun oldu, İsviçrede şeker ve şekerleme üzerine eğitim aldı, Belçika'da Callebaut çikolata okulunu ve Paris'te Valrhona modern pastacılık okulunu bitirdi, 21 yaşındayken Ortadoğu'nun en bilinen otellerinden biri olan Umman'daki Al Bustan Palace InterContınental de Pasta Şef yardımcılığı yaptı. Elimizden gelenin en iyisini vermemizin gereği aynı değerlere inanmamızdır.


22 yasında Türkiyenin en iyi pastacısı seçildi restaurant tatlı kategorisinde. Ritz Carlton Doha 'da kendi tatlılarını Mıchelin yıldızlı Chef'ler Chef Denis Depoitre ve Chef Michael Voltaggio menulerıne entegre etti. Crowne Plaza, W Hotel Hong Kong, Ritz Carlton Doha, Ritz Carlton Dubai, Grand Hyatt Doha gibi dünyaca ünlü otellerde Pasta sefi olarak calıstı, Katar Emir'inin kızının dugun pastasını yapmasının ardından Katar Emir'inin özel ucuslarının pasta ve ekmeklerini üretti, Katar havayolları icin özel cikolatalar yaptı. Tıme-Out Doha dergisi tarafından en iyi cup cake, en iyi Brunch-Dessert Buffet, en iyi Gurme Pastane dallarında birincilik ödüllerine layık görüldu.